Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Miller, Gawkowski i Szejna z gratulacjami u prezydenta Starachowic

dodano 2014-05-13 16:08 w kategorii: Kraj

Leszek Miller, szef Sojuszu Lewicy Demokratycznej osobiście przyjechał we wtorek do Starachowic, aby pogratulować zwycięstwa w przedterminowych wyborach na prezydenta Sylwestrowi Kwietniowi - donosi portal echodnia.eu.
 
Były premier Leszek Miller przyjechał do Starachowic we wtorek przed południem. Wraz z nim dotarli Andrzej Szejna, szef wojewódzkich struktur Sojuszu Lewicy Demokratycznej oraz Krzysztof Gawkowski, szef sztabu wyborczego Sojuszu do Parlamentu Europejskiego. Przywitał ich prezydent- elekt Sylwester Kwiecień - czytamy na echodnia.eu.
 
Ze Starachowic wyfruwa pierwsza jaskółka, która wieszczy wiosnę. Chciałbym przekazać gratulacje dla prezydenta, osoby szanowanej w Starachowicach. Gratuluję też mieszkańcom, że podjęli trafną decyzję, która przysporzy miastu nadziei. Mam nadzieję, że za sześć miesięcy starachowiczanie potwierdzą ten wybór podczas wyborów terminowych, prawdopodobnie w listopadzie, kiedy Sylwester Kwiecień będzie ubiegał się ponowną elekcję – powiedział Leszek Miller i dodał: Mam nadzieję, że osiągniemy równie dobry rezultat w wyborach do Parlamentu Europejskiego.
 
Jestem wdzięczny mieszkańców i dziękuję za wszystkie głosy, które na mnie oddali. Chciałbym podziękować panu premierowi za udzielone wsparcie. Sprawiedliwości stało się zadość. Wiele słów nieprawdziwych padało pod moim adresem, pod adresem mojej formacji politycznej. Widać, że mieszkańcy miasta zaczynają stawiać na prawdę, a prawda jest po naszej stronie. Myślę, że ten wybór spowoduje, że jesienią powalczymy o Radę Miejską, o władzę w powiecie – powiedział Sylwester Kwiecień.
 
To bardzo ważne wybory z wielu powodów. Jednym z nich jest choćby starachowicki rynek na którym się znajdujemy. Rewitalizacja byłaby niemożliwa bez pieniędzy z Unii Europejskiej, dlatego w Parlamencie Europejskim potrzebujemy dobrych reprezentantów, takich jak Andrzej Szejna, człowiek młody, znający cztery języki - rekomendował nowy prezydent swojego parytujnego kolegę Andrzeja Szejnę. 
 
Dalsza część spotkania polityków Sojuszu Lewicy Demokratycznej z mieszkańcami Starachowic przypominała przedwyborczy festyn. Zebrani na rynku ludzie lewicy zaśpiewali Sylwestrowi Kwietniowi "Sto lat”. Leszek Miller dostał od Sylwestra Kwietnia pamiątkowy grawerton, a od Karoliny Bilskiej, zawodowej tancerki i wicemistrzyni świata w salsie, pod okiem której Andrzej Szejna trenuje do show "Świętokrzyskie gwiazdy tańczą” – czerwoną koszulkę - pisze echodnia.ue. Politycy SLD rozdawali na rynku róże.
 


Komentarze

Wydarzenia

 • 400 000 podpisów pod projektem ustawy liberalizującej przepisy aborcyjne

  wczoraj o 16:45

  - Dla nas to jest swojego rodzaju konsekwencja, przez całą historię SLD walczyliśmy o prawa kobiet, zarówno te reprodukcyjne, jak i seksualne – powiedziała Małgorzata Kossakowska, przedstawicielka SLD w komitecie „Ratujmy Kobiety”.czytaj więcej»

 • SLD na Kongresie Świeckości

  wczoraj o 14:38

  W trakcie odbywającego się w dniach 21-22 października w Warszawie Kongresu Świeckości czynny udział wzięli przedstawiciele Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Prof. Danuta Waniek wygłosiła wykład pt. „Ideologia narodowa, a Kościół Katolicki”, prof. Małgorzata Winiarczyk – Kossakowska wzięła udział w paczytaj więcej»

 • Liberadzki: Kawa z fusami, czyli po turecku

  wczoraj o 11:12

  „Polska popiera, popierała i popiera starania Turcji dzisiaj o wstąpienie do Unii”… Nie czuję się z tym dobrze. Mam wrażenie, że wypowiadając te słowa, w tak zdecydowanym zresztą tonie, pan prezydent przybił pieczęć z orłem w koronie pod tymi wszystkimi wyrokami, które spadły na turecką demokrację..czytaj więcej»

 • Gawkowski: Sztafeta PO zgubiła pałeczkę już na starcie

  wczoraj o 10:18

  - Kiedy słuchałem wystąpienia Grzegorza Schetyny, to miałem wrażenie, iż wystartował w długodystansowej sztafecie, która na samym początku zgubiła pałeczkę, ponieważ okazało się, że nie może jej przejąć prezydent stolicy – Krzysztof Gawkowski skomentował nieobecność Hanny Gronkiewicz-Waltz podczas oczytaj więcej»

 • Senyszyn: Dzisiaj najważniejsze jest to, aby poszkodowany wrócił do zdrowia

  wczoraj o 09:51

  - Jeżeli my nie będziemy prowadzić żadnej narracji, to pozostanie tylko ta PiS-owska narracja, iż jest to człowiek niezrównoważony psychicznie, i że nie wiedział co robi – odniosła się prof. Joanna Senyszyn do sprawy samopodpalenia pod Pałacem Kultury i Nauki, które miało miejsce w czwartek 19 paźdzczytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.