Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Spotkanie noworoczne

dodano 2014-01-14 21:49 w kategorii: Powiatowe

We wtorek 14 stycznia 2014 r. odbyło się doroczne spotkanie członków i sympatyków Sojuszu Lewicy Demokratycznej powiatu krotoszyńskiego. Na zaproszenie Rady Powiatowej SLD przybyli: Poseł na Sejm RP Tadeusz Tomaszewski, Przewodniczący Wielkopolskiej Rady Wojewódzkiej SLD Wiesław Szczepański, Szef Klubu SLD Radnych Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Marek Niedbała, Radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Seweryn Kaczmarek, Członek Rady Krajowej SLD Zbigniew Brodziak, Przewodniczący Rady Powiatowej Unii Pracy Wiesław Skotarek. Na ręce Przewodniczącego Rady Powiatowej SLD życzenia noworoczne złożyła Pani Poseł na Sejm RP Krystyna Łybacka, która niestety nie mogła przybyć. Tadeusz Tomaszewski przedstawił ramowy program partii który zakłada m.in. powrót do podziału administracyjnego Kraju z 49 województwami, kadencyjność w wyborach powszechnych (2 kadencje), płaca minimalna, możliwość przejścia na emeryturę po w zależności od stażu pracy nie od wieku, stawka podatku VAT 21%, stworzenie progu podatkowego dla zarabiających najwięcej- 40%, walka z bezrobociem. Pan Poseł wcześniej uczestniczył w konferencji prasowej z lokalnymi mediami. Przewodniczący Wiesław Szczepański omówił kalendarz zbliżających się wyborów do Parlamentu Europejskiego. Na spotkaniu obecnych było 3 kandydatów SLD w zbliżających się wyborach. Szef Klubu Marek Niedbała scharakteryzował obecną ordynację wyborczą dot. wyborów do PE. Jako Przewodniczący Wojewódzkiej Komisji Zdrowia w Sejmiku, przedstawił zagadnienia służby zdrowia, oraz zasady finansowania szpitali. W Naszym regionie istnieją plany budowy szpitali na zasadach publiczno-prywatnych, z czym Klub SLD się nie zgadza, ponieważ generuje to olbrzymie koszty dla budżetu województwa. Radny Seweryn Kaczmarek przekazał informacje o bieżących działaniach w infrastrukturze drogowej i kolejowej na terenie Województwa Wielkopolskiego. Istnieją szanse na gruntowną przebudowę sieci kolejowej na trasie Krotoszyn-Jarocin. Czynny udział w dyskusji zabrał również Przewodniczący Koła SLD w Zdunach Piotr Jarecki. Poruszył on tematy związane z udziałem w wyborach kandydatów oraz podziału pokoleniowego w strukturach powiatowych SLD. Życzenia noworoczne uczestnikom złożył Przewodniczący RP UP Wiesław Skotarek. Zbigniew Brodziak podsumował ostatni okres działalności Rady Powiatowej na terenie powiatu krotoszyńskiego. Przewodniczący RP SLD Mariusz Sędzik podziękował za przybycie zaproszonym gościom i sympatykom partii.


Komentarze

Wydarzenia

 • Zbigniew Ziobro do dymisji. Apel do prezydenta o trzecie weto.

  wczoraj o 15:35

  - Składamy zawiadomienie do prokuratury w związku z możliwością popełnienia przestępstwa przez funkcjonariusza publicznego, który przekroczył lub nie dopełnił swoich obowiązków przez przedłożenie Senatowi RP ustawy z 20 lipca 2017 r. o Sądzie Najwyższym w innym brzmieniu aniżeli została ona...czytaj więcej»

 • Gawkowski: PiS działał w sprawie sądów, jak zorganizowana grupa przestępcza

  wczoraj o 06:58

  - Tryb pracy nad ustawami, które zmieniają ustrój państwa, to jest to łamanie kręgosłupa demokracji. Niestety Prawo i Sprawiedliwość może się oburzać na temat tego, że ktoś mówi, że będzie siedział, ale PiS w tej sprawie działało jak zorganizowana grupa przestępcza – powiedział Krzysztof Gawkowski, czytaj więcej»

 • Elsner: Pół wstecz

  3 dni temu, 2017-07-21

  Wyzwiska rzucane z mównicy sejmowej pod adresem opozycji dowodzą, że nerwy prezesa PiS-u są w stanie opłakanym. Czego lub kogo boi się Jarosław Kaczyński?czytaj więcej»

 • Liberadzki: Polska w Unii bez Unii w Polsce? Czy to możliwe?

  3 dni temu, 2017-07-21

  Temperatura w Polsce i wokół Polski rośnie. Polityczna temperatura, oczywiście, co zresztą widać codziennie w Sejmie i wokół Sejmu, w Pałacu Prezydenckim i wokół niego, a także w Krakowie, Poznaniu, Szczecinie, Katowicach, Łodzi i w wielu innych miastach. czytaj więcej»

 • Czarzasty: Czas tego Sejmu, w tym składzie dobiegł końca

  4 dni temu, 2017-07-20

  - Sejm w obecnym składzie nie ma możliwości prowadzenia Polski w sposób rozsądny i spokojny - powiedział SLD Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący SLD podczas konferencji prasowej, która odbyła się miasteczku namiotowym, które powstało naprzeciwko Sejmu w Warszawie.czytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.